Cumartesi, Aralık 5, 2020
Ana Sayfa Foto 18 Ülke Tarafından Photoshop Uygulanan Bir Kadın: Güzellik Standartları Açıklandı

18 Ülke Tarafından Photoshop Uygulanan Bir Kadın: Güzellik Standartları Açıklandı

özellikli algı

Geçen yıl gazeteci Esther Honig , dünyanın 27 ülkesindeki fotoğraf rötuşlarının kültürel tercihlerine göre bir portresini nasıl “geliştirdiğini” gösteren viral bir dizi resim yayınladı. Bu projeden ilham alan Birleşik Krallık tıbbi web sitesi Superdrug Online Doctor , vücut imajını araştıran benzer bir deney yayınladı .

Bu, dünya çapında 18 ülkede 18 serbest tasarımcıya gönderilen orijinal portre:

ORİJİNAL-IMAGE_tagged

İşte bu proje için görevlendirilen piyasa ajansı Fractl tarafından verilen basit talimatlar :

Photoshop onun formu. Fikir Photoshop ve bu kadını ülkenizdeki vatandaşlar için daha çekici hale getirmek için rötuş yapmak. Dünyada güzellik algısının nasıl değiştiğini keşfetmeye çalışıyoruz. Birden fazla tasarımcı işin içinde. Giysileri değiştirebilirsiniz, ancak onun formu görünür olmalıdır. Çıplaklık yok. Şekli ve formu dahil diğer tüm değişiklikler size kalmış.

Proje, “Bir kadının kültürünün neleri çekici bulduğuna dair görüşünü ve karşılaştıkları baskıları daha iyi anlamasını istediğimiz için kadın tasarımcılara odaklandık” diyor. Geri gönderilen Photoshop uygulanmış görüntüler şunlardır:

Argentina_tagged

China_tagged

Colombia_tagged

Egypt_tagged

Italy_tagged

Mexico_2_tagged

Netherlands_tagged

Peru_tagged

Filipinli_tagged

Romania_tagged

Sırbistan_tagged

Güney Afrika_tagged

Spain_tagged

Syrua_tagged

UK_tagged

Ukraine_tagged

USA_tagged

Venezuela

Proje, “Bu projenin amacı, potansiyel olarak gerçekçi olmayan güzellik standartlarını daha iyi anlamak ve bu tür baskıların dünya genelinde nasıl değiştiğini görmektir” diyor.

Deney şunu buldu …

Tasarımcılardan bazıları kadının büyük ölçüde kendine benzemesini sağlarken, diğerleri onu tamamen yeni bir insan gibi gösterdi.

Bazı ülkeler ona abartılı bir kum saati figürü verirken, diğerleri ona 17,5 veya neredeyse anoreksik bir BMI değeri verdi.

Çin ve İtalya en ince Photoshop uygulanmış rakamları (Çin’in tahmini BMI’si 17 idi), İspanya ise en ağır rakamları geri verdi.

Deney, “Güzellik nesnel olarak yargılanamaz, çünkü bir kişinin güzel veya takdire şayan bulduğu şey bir başkasına hitap etmeyebilir” sonucuna varıyor. “Ve araştırmamızda bulunan tasvirler bu fikri doğruluyor gibi görünüyor.”

Bu projenin arkasındaki ekip, erkek ve kadın güzelliği algılarını daha da keşfetmek için gelecekte deneyler yapmayı planlıyor.

sON kONULAR

özellikli algı

18 Ülke Tarafından Photoshop Uygulanan Bir Kadın: Güzellik Standartları Açıklandı

0
Geçen yıl gazeteci Esther Honig , dünyanın 27 ülkesindeki fotoğraf rötuşlarının kültürel tercihlerine göre bir portresini nasıl "geliştirdiğini" gösteren viral bir dizi resim yayınladı. Bu projeden ilham alan Birleşik Krallık tıbbi web sitesi Superdrug Online Doctor , vücut imajını araştıran benzer bir deney yayınladı . Bu,...

Android 11, Kullanıcı Gizliliğini Korumak İçin Üçüncü Taraf Kamera Uygulamalarını Sınırlayacak

0
Birkaç hafta önce, Android 11'in üçüncü taraf kamera uygulamalarının erişimini sınırlayacağı, temelde uygulamaları varsayılan olarak farklı bir uygulamanız seçmiş olsanız bile telefonun yerleşik kamera uygulamasını kullanmaya "zorlayacağı" keşfedildi. Ancak sınırlama biraz Apple benzeri görünse de,...

Auschwitz Anıtı, TikTok Holokost Trendinin ‘Yaralayıcı ve Saldırgan’ olduğunu söylüyor

0
Video paylaşım uygulaması TikTok'ta yeni bir "Kurbanlar" veya "Holokost" veya "Travma P" eğilimi ortaya çıktı ve bu durum öfkeden inanmazlığa kadar çeşitli tepkilere yol açtı. Trendin amacı eğitici görünse de, birçok insan bunu en...

1940’ların New York Şehri’nin Sokak Görünümü

0
1940'lar NYC , NYC tabanlı yazılım mühendisi Julian Boilen tarafından oluşturulan yeni bir çevrimiçi etkileşimli harita . Google Street View gibi, ancak 1939 ile 1941 arasındaki her fotoğrafın New York City'yi gösteriyor. "Works Progress Administration, 1939 ile 1941 arasında New...

Reddit’teki Minecraft alt forumunu alışılmadık bir yarış fethetti

0
Herhangi bir video oyunuyla ilişkili bir topluluğa girmeyi denediyseniz, muhtemelen sözde katman listesi fikrine aşinasınızdır. Öğelerin, karakterlerin, kartların, vb. Özetleri, etkililik açısından herhangi bir fandomun ayrılmaz bir parçasıdır; "A öğesinin" B öğesi "ne üstünlüğü hakkında...

Son yorumlar