Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Hayvanlar Bir Köpeği Kabul Etmeden Önce Dikkate Alınması Gereken Şeyler

Bir Köpeği Kabul Etmeden Önce Dikkate Alınması Gereken Şeyler

Köpeklerin sadık doğası, aileniz olsun ya da olmasın onları mükemmel evcil hayvanlar yapar. Bununla birlikte, çoğu zaman insanlar sadece fiziksel, duygusal ve psikolojik sorumluluklarla boğulmuş olmak için köpekleri evlat edinmeye koşarlar. Bir köpeği evlat edinmeyi düşünüyorsanız, bu makalede görmezden gelmemeniz gereken bazı faktörler gösterilmektedir.

Finansal durumunuz

Köpeklerin ihtiyaç duyduğu bakım türü çok fazla finansal yetenek gerektirir. Sadece veteriner ziyaretleri için ödemeniz gereken masrafları göz önünde bulundurmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğin yemeklerini bütçeye dahil etmeniz gerekir. Maliyetler, benimsemeye karar verdiğiniz köpeğin cinsine ve yaşına bağlı olarak değişecektir ve köpeğin özel bakıma ihtiyacı varsa daha da yükselebilir. Köpek evlat edinmeye başlamadan önce istikrarlı bir finansal durumda olduğunuzdan emin olun.

Köpeğin beslenme ihtiyaçları ve güvenliği

Sağlıklı olanları abur cuburlardan ayırmak için farklı köpek maması türlerini öğrendiğinizden emin olun. Uygun rasyon ve köpeğin tüm beslenme ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için farklı yiyecekleri nasıl birleştireceğiniz hakkında bilgi edinin. İnternette biraz araştırma yapabilir veya bir veterinerle konuşabilirsiniz. Ayrıca, evin güvenli olduğundan emin olarak köpek için elverişli bir ortam oluşturmalısınız. Köpeğin yutabileceği küçük nesneleri veya köpeklere zarar verebilecek gevşek telleri çıkarın.

Tımar

Tımar, her köpek sahibinin sorumluluklarının önemli bir parçasıdır ve köpek evlat edinmeden önce çok dikkate alınmalıdır. Sadece köpeğinizin dişlerini fırçalamayacak ve tırnaklarını kesmeyeceksiniz; ayrıca köpeği düzenli olarak yıkayacaksınız. Köpeğinize uygun fırçalar ve şampuan gibi bakım araçları satın alın. Farklı ırkların farklı kürk türlerine sahip olduğunu unutmayın, bu da uygun bakım araçlarını, özellikle fırçaları seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Zaman kısıtlamalarınız

Gıda ve tıbbi bakımın yanı sıra, köpekler de dikkat ve sevgi gerektirir. Bu nedenle, bağ kurarken, eğitirken ve hatta birlikte yaşarken köpekle çok zaman geçirmeniz gerekecek. Bunu yapmamak, köpeğin saldırgan davranışlarına yol açabilir ve bu da evdeki herkes için hoş olmayan bir sonuçla sonuçlanır. Köpek ayakkabı ve kanepeler gibi eşyaları çiğnemeye başlayabilir ve antrenman yaparken size daha zor bir zaman verecektir.

Senin aile üyelerin

Evinizde yaşayan insanlar da köpeklerin evlat edinilmesinden etkilenecektir. Ve fikirleri de dikkate alınmalıdır. Zamanınızın çoğunu ev dışında geçirirseniz köpeğin birincil bakıcısında faktör. Köpek geldiğinde evlat edinmeyi kolaylaştırmak için aile üyelerinizle konuşun. Köpek için uygulayacağınız disiplin sınırları hakkında açık yönergeler bulundurun.

Ayarlama süresi

Köpeğinizin yeni yaşam koşullarına uyum sağlaması için zamana ihtiyacı olacaktır ve rahat etmesi daha uzun sürebilir. Sabırla çalışın ve köpeğe yeni çevreyle tamamen rahat olana kadar gerektiği kadar zaman verin. Evinizde, ayarlamalara yardımcı olmak için kokarca veya rakun gibi köpeğin karşısında olabilecek vahşi hayvanlar olmadığından emin olun. Ayrıca üremeyi önlemek için kısırlaştırmayı veya spaylamayı düşünmelisiniz. Diğer köpeklerle sosyalleşmesine izin verirken köpeği düzenli olarak yürüyebildiğinizden emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments