Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Genel Blog Yazmak İçin İyi Bir Yazar Olmalı mıyım?

Blog Yazmak İçin İyi Bir Yazar Olmalı mıyım?

Bloglamaya başlamak isteyen birkaç kişi bana bu soruyu defalarca sordu. “Hayır! Blogunuza başlamanız için iyi bir yazar olmanıza gerek yok” gibiydim.

Ben iyi bir yazar değilim. Sadece kendimin en iyi versiyonu olmaya çalışıyorum. Bloglamaya gelince herkesin kendi nişi olduğunu biliyorsunuz. Sadece nişinize göre yazacaksınız. Hakkında yazmak için bir konu seçtiğinizde, bu konuda iyisiniz. Haydi! Bir şey seçemezsiniz, ancak bunun hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz.

Blogunuza başlayabilmeniz için iyi bir yazar olmanız şart değil. Cümlelerinizi okuyucunuza faydalı ve eksiksiz bir anlam getirmek için düzenlemenizde iyi olmanız şartıyla, gitmekte fayda var. Blogda, çoğunlukla bildiğimiz ve ilgilendiğimiz şeyleri yazıyoruz. Bildiğiniz bir şey, bu konuda hiçbir şey yazmanız zor olmayacak.

Karmaşık bir İngilizce kullanmanıza gerek yoktur. Herkesin anladığı basit İngilizce dilini kullanın. Gerçekler hakkında yazıyorsunuz, sadece gerçeklerinizle gidin. Blogunuzda çok fazla kelime kullanmayın. Tüm okuyucuların aynı bilgi seviyesine sahip olmadığını bilmelisiniz. Yapılacak en iyi şey, herkesin anlaması için onu tarafsız tutmaktır.

Okuyucunun blogunuza gelmesi ve bir sözlüğe başvururken blogunuzu okuması çok sıkıcı olacaktır. Geri geleceğinden emin değilim. Aynı şey benim için de geçerli. Bir şey hakkında güvenilir bir bilgi arıyorsanız, kolayca anlayabileceğim kaynaklardan bilgi almayı tercih ederim. Blogunuzun temel amacının kitlenizi net ve basit bir şekilde paylaşmak ve onlara bilgi sağlamak olduğunu bilmelisiniz.

Bir blog başlatmak için iyi bir yazar olmanız şart değil. Size söyleyebileceğim şey, iyi olmasanız bile yazma tutkunuz ne kadar fazlaysa, kendinizi dizüstü bilgisayarınızda ateş gibi sözcükleri tükürürken o kadar çok bulacaksınız. Yazmaya alışırsanız, düşünceleriniz hakkında bir şeyler yazmaya başladığınız an basitçe akacaktır. Asla oturmadım ve ne yazacağımı düşünmediğimi bilmelisin. Soru ile başlığım olarak yeni başladım ve işte buradayım.

Yazmak eğlencelidir. Benim için yazmak zihnimi rahatlatıyor. Görünüşe göre kelimelerin ağırlığını beynimden temizliyorum. Kafam daha hafif ve hızlı düşünüyor. Yani yazmak istiyorsanız fazla düşünmeyin. Yazmanız ve insanların okuyup size bir geri bildirim vermesi gerekiyor. Mükemmel değil. En iyi yazarlar bile hata yapar. Bir blog başlatmak için iyi bir yazar olmanıza gerek yok.

Başkalarının blogunu okurken motive olabilir ve daha fazla yazabilirsiniz. Başınızın başkasının blogunu okumak gerçekten iyi bir şey. Bu, kelimelerinizi nasıl yapılandırmanız gerektiğini öğrenmenize yardımcı olacaktır. Herkesin kendi yazma sesi olduğunu bilmelisiniz. Yani, başkası gibi yazmaya çalışmayın. Kendi kelimeleriniz ve sesinizle yazın. Konuşma şeklinizi yazın ve aklınıza gelen her şey hakkında yazmayı kolay ve eğlenceli bulacaksınız.

Bilmeniz gereken başka bir şey, blog dünyasına kendilerini kaptırmış çoğu insanın yazılarına güven duymasıdır. Güven, herkese her şey hakkında yazma gücü ve cesareti verir. Bir blog başlatmak için iyi bir yazar olmanıza gerek yok. Yazabileceğiniz cesarete sahip olmanız ve patlamanız gerekiyor! İşte böyle. Kendi dostuna inan. Bunu yapabilirsin.

Sizi bu ifadeyle bırakmak istiyorum, “Ne kadar çok güç koyarsanız, o kadar iyi olacaksınız,” Hiçbir şey imkansız değil, hepimiz yürümeden önce emeklemeye başladık. Düşüyoruz, yarışıyoruz ve yarışa devam ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments