.FLT Uzantısı
Geliştrici: Microsoft
Dosya türü: Flight Simulator X Saved Game Resource File


.Flt ile biten bir dosya uzantısına sahip bir dosyanız var çünkü buradasınız. Dosya uzantısı ile Dosyaları .flt sadece belirli uygulamalar tarafından başlatılabilir. .Flt dosyalarının belge veya ortam yerine veri dosyaları olması olasıdır, yani hiç görüntülenmezler.

.FLT DOSYASI NEDİR?

.Flt dosya uzantısı Microsoft Flight Simulator X'da kaydedilmiş oyun kaynaklarının bir parçası olarak kullanılan bir dosya biçimidir. Bu yazılım uçuş simülasyonlarında kullanılır ve bu uygulama bu oyunlarda gerçekçi 2D ve 3D sahneleri simüle edebilir. Kullanıcılar, Microsoft Flight Simulator X ile oyun deneyimlerini geliştirebilecek özel olarak tasarlanmış donanım aygıtlarına sahip olma seçeneğine sahiptir ve bu donanım aygıtları, bu donanım aygıtlarının ayarlarını yapılandırmak ve bu yapılandırmaları ayarlamak için kullanılabilecek sürücü yazılımı ve uygulamalarla birlikte gelir Bu yazılım, Microsoft Windows'un yaygın olarak kullanılan sürümlerini destekleyerek uygulanır.

Bu FLT dosyaları, Microsoft Flight Simulator X ile tümleşik oyun kaydetme işlevlerine erişerek açılabilir ve kullanıcılar, Windows işletim sistemlerinin sürümünün bu yazılım ve donanım tarafından desteklenmesi şartıyla, bu programı Windows tabanlı bilgisayarlarına yükleyebilir sistem bileşenleri bu uygulamanın gerektirdiği için yeterlidir.

.FLT DOSYASI NASIL AÇILIR?

Bir başlatın .flt dosyası, ya da PC üzerinde herhangi bir diğer dosya ile çift tıklatarak. Dosya ilişkilendirmeleriniz doğru şekilde ayarlandıysa, .flt dosyanızı açmak isteyen uygulama onu açar.

Doğru uygulamayı indirmeniz veya satın almanız gerekebilir. Bilgisayarınızda doğru uygulamaya sahip olmanız da mümkündür, ancak .flt dosyaları henüz onunla ilişkili değildir. Bu durumda, bir .flt dosyasını açmaya çalıştığınızda, Windows'a o dosya için hangi uygulamanın doğru olduğunu söyleyebilirsiniz. O andan itibaren, bir açılış .flt Dosya doğru uygulamayı açılacaktır.

.FLT DOSYASINI AÇAN UYGULAMALAR

Microsoft Flight Simulator X

Microsoft Flight Simulator X gerçekçi, etkileşimli uçak görevlerini deneyimlemenizi sağlayan bir oyun yazılımıdır. Windows platformunda çalışan uçuş simülatörü programının onuncu sürümüdür. Ücretsiz Uçuş, memleketinizdeki havaalanından herhangi bir yere seyahat etmenizi sağlar. Dynamic Living World, havaalanı araçları, vahşi hayvanlar, hayvancılık, hava trafiği, göl ve okyanuslardaki gemiler ve tekneler ve otoyollardaki otomatik trafik ile bir hareket dünyasına sahiptir. Yeni Uçak 21 eski ve yeni uçak arasından seçim yapmanızı sağlar. Paylaşılan Gökyüzü, misyonları ve havaalanlarını seçmenize, hava trafik kontrolörü olarak hareket etmenize, kendi ekibinizi oluşturmanıza ve kulaklığınızı kullanarak sohbet ederek çevrimiçi oynamanıza izin verir.

BGL [Flight Simulator Manzara Dosyası], Microsoft Flight Simulator'da bir havaalanı veya uçuş yeri için bir manzara verisi içeren bir oyun dosyasıdır. Küçük yerler tek BGL formatı gerektirirken, büyük havaalanları veya karmaşık yerler birden fazla BGL gerektirir. Flight Simulator'ı içeren BGL dosyaları düzenlenmemelidir. Ancak, konumlarınızı özelleştirmek için FSX Planner gibi üçüncü taraf uygulamalarını kullanarak BGL dosyaları oluşturabilirsiniz. Addon Scenery dizinine veya Flight Simulator’ın ana klasöründeki Özel dizinine kaydedebilirsiniz.