Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Hayvanlar Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir:

Rezervasyon yaptırdınız mı? “Üzgünüm, nişanlandım” demenin nasıl ve ne zaman olacağını öğrenin

Rezervasyon yaptırırken hayır demeyi öğrenmelisiniz. Bu alanda deneyim kazandıkça, müşterilerden aldığınız her talebi gerçekten kabul etmeniz gerekmediğinin farkına varacaksınız – bazen kendinizi organize etmek için zaman ayırmanız ve aşırı çalışan hissetmeden diğer müşterilere hizmet etmeniz gerekir. Kendi sağlığınızın yanı sıra sağladığınız bakım kalitesinden ödün vermeden sınırlarınızı ve gün içinde alabileceğiniz maksimum istekleri öğrenin. Fazladan rezervasyon yaptığınızda veya zamanında kısa sürede anahtarlarınızı arabada bırakmak veya kapılarınızı kilitlemeyi unutmak gibi hatalara daha yatkın olduğunuzu fark ettiniz mi? Ayrıca, yürüme yolundan geçmeniz gereken köpeklerin güvenliğini de tehlikeye atabilirsiniz.

Her şeyi bilmiyorsun. Neyi kabul edeceğinizi ve neyi geri çevireceğinizi bilin

Ya onları yeterince deneyimlemediğiniz ya da size uymadığı ya da her ikisine de uymadığı için lütfen reddetmeniz gereken evcil hayvan oturma ödevlerinin bir listesi vardır. Dürüstlük, neleri sunabileceğinizi ve neleri yapamayacağınızı bilmek de dahil olmak üzere her iyi uygulamada uygulamanız gereken belki de en önemli erdemdir. Yaptığı her talebi kabul ederek her müşteriyi etkilemeye çalışmak cazip olsa da, bazı evcil hayvanlar ve bazı hizmetler insanları veya evcil hayvanı tehlikeye sokabilir. Örneğin, agresif evcil hayvanlarla deneyimli değilseniz veya bu alanda eğitim görmüyorsanız, aşırı agresif bir köpek gerçek bir tehlike olabilir ve böyle bir evcil hayvanla çıkmadan daha iyi olursunuz. Gözaltındaki bir evcil hayvanın bir insanı veya başka bir evcil hayvanı ısırdığını veya ciddi şekilde yaraladığını düşünün. Finansal, fiziksel,ve profesyonel sonuçlar işinizi mahvedebilir.

Önce refahını koy

Bu işe dalmanız ve sağlığınızla ilgili her şeyi unutmanız kolaydır – bu kötü bir evcil hayvan oturma uygulamasıdır. Ne kadar meşgul olursanız olun, kendiniz için biraz zaman ayırmayı, sağlıklı beslenmeyi, yıllık muayeneye gitmeyi, egzersiz yapmayı ve yeterince uyumayı unutmayın. Bazı evcil hayvan bakıcıları, yiyecekleri atlamaktan veya sıkı bir programdayken fast food eklemlerine girmekten kaçınmak için hızlı ve görkemli dengeli bir yemek veya güzel hazırlanmış bir smoothie’nin büyük bir tuzu – önceden yiyecek hazırlarlar.

Diyet bir yana, çalışma saatlerine ve hava koşullarına da dikkat etmelisiniz. Aşırı sıcak veya soğuk, sağlığınıza ve evcil hayvanınızın sağlığına zararlıdır. Buna göre, iç mekanda oyun oynama gibi alternatif aktiviteler planlamayı veya hava koşulları elverişli olduğunda yürüyüşler yapmayı planlamayı düşünün.

Fiziksel sağlığınızın yanı sıra, zihinsel sağlığınıza da dikkat edin. Merhamet yorgunluğu ve tükenmişlik işkolik milletlerin ruh sağlığına yönelik en büyük tehditlerden bazılarıdır ve bu yolda gitmek istemezsiniz. Bu sorunlar uzun süre unutulmazsa, evcil hayvan oturma uzmanınızı ve işinizi düzeltmeye başlayacaktır. Kendinizin en iyisi olmak için her zaman çok çalışın.

Güçlü ve güvenilir bir destek ağı oluşturun

Diğer tüm endüstriler gibi, evcil hayvan oturma endüstrisi de bir takım benzersiz zorluklarla birlikte gelir. Kendinizi bu mücadelelerin özelliğiyle ve evde beslenen hayvanlarla birlikte gelen günlük sevinçlerle kuşatmanız gerekir. Konferanslardan ve diğer faydalı materyallerden faydalanmak için yerel ve uzak yerlilerle iletişim kurun. Başka bir yerde diğer evcil hayvan bakıcıları tarafından hiç karşılaşmamış evcil hayvan profesyonel veya iş karşılaşacaksınız hiçbir şey yoktur.

özet

En iyi evcil hayvan bakımı hizmetlerini sunabilmeniz için en iyi uygulamalara uymanız gerekir. Bilmediğiniz veya uygun eğitimden yoksun olduğunuz istekleri geri çevirmekten çekinmeyin. Bir gün veya hafta içinde alabileceğiniz maksimum istekleri öğrenin. Ayrıca, sağlığınızı da unutmayın. Diğer profesyonellerle ağ kurmak, muhtemelen hiç bilmediğiniz hayati bilgilere erişmenize yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments