Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Haber Evcil Hayvan Bakımının Önemi

Evcil Hayvan Bakımının Önemi

Evcil hayvanların büyük bir sorumluluk olduğu ve bakım sağlamak evcil hayvan ve mal sahibi arasındaki bağın önemli bir parçasıdır. Hepimiz, evcil hayvanların bize iyi, kötü zamanlarda koşulsuz sevgi sağladığını ve terapötik olarak kullanıldığını biliyoruz. Sevilen bir evcil hayvan olduğu ve ne kadar akıllı olduklarına bakılmaksızın, kendilerine bakamazlar, evcil hayvan sahibi sizin adımınızı atıp ihtiyaç duydukları bakımı sağlarsınız. İster Vet’de düzenli kontroller için alıyorlar, uygun bir diyet sağlıyorlar, egzersiz için açık havada alıyorlar ya da sadece güzel uyku alanları ve evin koşusu ile şımartıyorlar, her yönü sağlamak size kalıyor. Aşağıdakiler evcil hayvanınızın bakımıyla ilgili bazı ipuçlarıdır, sağduyulu görünebilirler, ancak sağlıkları için gerekli olabilirler.

Bu günlerde, obezite sadece insanları etkilemekle kalmaz, evcil hayvanlarımız aşırı yeme eğilimlidir ve açık hava etkinliği veya egzersiz eksikliğini ekler ve bu çok sağlıksız bir evcil hayvana yol açabilir. Bu, bir evcil hayvanın daha aktif hale gelmesini sağlar ve bu da onları zihinsel ve fiziksel olarak yavaşlatabilir. Bu onları hastalıklara daha yatkın hale getirir ve hepsi tamamen inaktif ve oldukça sıkıcı olurlar. Evcil hayvanınızın obez olmasını önlemek için, onları aktif ve sık sık çalıştırabilecek etkinliklere katın. Bu, kalp atış hızlarını artıracak ve tüm yönlerini meşgul edecektir.

Evcil hayvanınızın aktif kalmasını sağlamanın yanı sıra, bunu dengeli bir diyetle tamamlayın. Güçlü ve sağlıklı olabilmek için hayvanlara tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan sağlıklı bir diyet sağlanmalıdır. Sağlıklı bir diyetin evcil hayvanınızda birçok faydası olacaktır, örneğin parlak bir ceketi, sağlıklı bir cildi ve genellikle iyi bir görünümü olacaktır. Bağışıklık sistemleri de büyük ölçüde iyileşecek ve hastalanmaya daha az eğilimli olacaklar. Diyetlerinin de taze, temiz, su içerdiğinden emin olun. İnsanlar hayvanların su kaynaklarını her yerde bulabildiklerini varsaydığı için bu genellikle önemsizdir. Bu, evcil hayvanınızı, evcil hayvanınız için tehlikeli olabilecek kontamine su içme riskine sokar. Her zaman kaliteli evcil hayvan yemi alındığından emin olun.

Çevre önemli bir faktördür, bu yüzden güvenli bir yer olmasını sağlayın. Evcil hayvanınızın dışarı çıkıp dolaşmasına izin vermek iyidir, ancak lütfen güvenli bir yerde yaptıklarından emin olun. Bu, üreme mikropları olabilecek veya zehirli dökülmeleri olabilecek güvenli olmayan alanlarla temas etmemelerini sağlayacaktır. Evcil hayvanınız da yanlışlıkla bir araba tarafından geçebilir, bu yüzden lütfen güvenli bir kapalı ortamda veya gözetim altındayken dışarı çıktıklarından emin olun.

Gittikçe sık sık bir Doktor veya diş hekimine gidiyoruz, eğer değilse, evcil hayvanınız düzenli olarak veterinere götürülmelidir. Evcil hayvanınızı düzenli olarak veterineri görmek için almanız çok önemlidir. Bir veteriner görmeye gitmek, herhangi bir rahatsızlığı erken teşhis etmenize yardımcı olacaktır, bu tür erken keşif, hastalığı daha da kötüleştirmeden önce içerebilmenizi sağlayacaktır. Herhangi bir tedavi sabitiyle size yardımcı olmanın yanı sıra sizi ve evcil hayvanınızı çok fazla rahatsızlıktan koruyacaktır. Düzenli kontroller de evcil hayvanınızın genellikle nasıl adil olduğunu görmek için mükemmeldir.

Normalde evcil hayvanlarımızın yoldaşlarımız olduğunu anlıyoruz, ancak bu da karşılıklı olmalıdır. Hayvanlar, özellikle ev hayvanları, sevgiyle ilgilenilir ve ilgilenilir. Örneğin, kediler okşamaya ve tutulmaya bayılırken, köpekler sahipleriyle oynamayı sever. Küçük kafesli kuşlar omzuna oturmaktan hoşlanır, hatta belki de seni damat ve kulak uçlarına gagalamak, ara sıra serbest dolaşmaktan hoşlanırlar. Bu nedenle evcil hayvanınızın, onları iyi bir ruh halinde tutacak olan bu sevgiyi ve sevginizi hissetmesi gerekir. Evcil hayvanlarla ilgili en iyi şey, onlara verdiğiniz sevgiyi karşılamasıdır ve bu nedenle, bir kazan-kazan durumu olacaktır.

Bir evcil hayvana bakım yapmak için burada belirtilenden daha fazla yol var, ancak bunları evcil hayvanınızın sağlığını, güvenliğini ve refahını sağlamak için temel bileşenler olarak görüyorum. Eğer evcil hayvan bakımı için kullanılan başka yollar veya yöntemler varsa o zaman bize bir satır bırakın lütfen. Evcil hayvanlarımız arkadaşlarımız ve yoldaşlarımızdır, koşulsuz sevgi, dikkat ve destek sağlarlar, sanırım bizden de aynı şeyi bekliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments