Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Hayvanlar Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar.

At ve binicinin birbirini dinlemesi gerekir. At komutları anlamalı ve binici eşinin en ufak hareketlerini hissetmelidir.

Eyerler, binici için yakın temas ve mükemmel denge sağlamak ve atın rahatça hareket etmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Siz ve atınız için bir eyer seçmeden önce, eyer hakkında doğru bilgileri toplamanız gerekir. Sele türleri, işlevleri, size ve atınıza uyup uymadıkları, deri tipleri, markalar, nitelikler ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Atınız için bir eyer satın almadan önce eyer türleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak önemlidir. Önce bunun hakkında konuşalım.

Eyer Çeşitleri:

Genel Amaçlı Sele:

Başlangıç ​​ve orta düzey sürücüler genellikle genel amaçlı veya Çok Amaçlı Eyerler kullanır. Atlarını yeni satın alan ve farklı sürüş türleri uygulayan biniciler onu mükemmel bulacaklar.

Bu eyerler çoğu disiplin için kullanılabilir ve farklı sürüş aktiviteleri için sadece bir eyer satın almayı tercih ederseniz mükemmel bir seçimdir.

Genel amaçlı eyerler sağlamdır. Kesilmiş kanatları var. Temel atlama, terbiye ve kesmek için ve hatta küçük atlamalar olan avlar için kullanılabilir.

Sürücü için doğru dengeyi sağlar, ancak bu eyerlerin önünde diz için ped yoktur. Eğitim okulları, farklı binicilik ve farklı becerilere sahip biniciler için kullanılabilecekleri için bu eyeri kullanmayı tercih ederler.

Ancak, bu eyerlerin tüm disiplinlerde yarışmak için mükemmel olmadığını ve binicinin şov atlaması ve akşam için gerektiği gibi üzengi kısaltamayacağını hatırlamanız gerekir. At terbiyesi için kullanabilmenize rağmen, sürücünün pozisyonunu ileri ittiği için çok rahat olmayacak.

At Terbiyesi Eyeri

At terbiyesi eyerleri, düzenli olarak yarışmalara katılan ve uzun saatler sürmek isteyen ileri biniciler içindir.

Bu eyerlerin U şeklinde bir eğriye sahip daha derin bir koltuğu vardır. Sürücü için daha iyi bir denge sağlar. Düz kapakları vardır ve hafif, ince malzemeden yapılırlar. Sürücü bacakla daha yakın temas kurar ve daha hassas hareketler yapar.

Eyer atlama

Atlama eyerleri veya yakın temas eyerleri atlama ve koltuk eşitliğini avlamak için kullanılır. Atlama eyerleri, değişen derecelerde dönme ile ileri kanatlara sahiptir. Bir binicinin bacak pozisyonunu, atlama pozisyonu için gerekli olan daha kısa üzengi uzunluğunda hafifletebilir.

Yastıklı diz makaraları iki noktalı veya yarım koltuk pozisyonunu daha rahat hale getirir. Koltuklar terbiye veya çok amaçlı eyerlere göre nispeten düzdür. Atlama eyerleri, çitlerin üzerinden atlarken ona yardımcı olmak için biniciyi hafifçe iki noktalı atlama konumuna iter.

Daha düz bir koltuğu vardır ve sele kapakları çok daha önemlidir. Sürücüye daha fazla destek verebilir. Kanatların önündeki ekstra dolgu stabilite sağlar ve sıçramalar sırasında koruma sağlar.

Av Sele

Av eyerleri, kırsal alanda düzenli olarak avlanmaya başlayan biniciler tarafından kullanılır. Avcıların büyük çitlerin üzerinden atlaması gerekebilir – bu nedenle bu eyer binicinin ağırlığını eyere geri itmek için tasarlanmıştır.

Dayanıklı deriden yapılmış olan bu eyer, düşük cantle ve pommel içerir, bu da avlanma sırasında atlamayı daha rahat hale getirir.

Batı Eyer

Kovboylar genellikle bu eyerleri kullanırlar. Binicinin diğer eli saltanatı tuttuğunda dengelemek için eyerin önünde boynuzları vardır. At sırtında uzun saatler geçiren ve keskin dönüşler yapmak isteyen sürücüler için rahat ve sağlamdır.

Ağaçsız Eyerler

Eyer takması zor sırtları olan atlarınız varsa, ağaçsız bir eyer kullanabilirsiniz. Tam bir eyerden rahatsız olan biniciler de bunu kullanabilir.

Bu eyer biniciye atla daha yakın temas sağlar. Eyerler deri ve köpük dolgudan yapılır. Hafif fiberglastan yapılmış daha küçük bir kulplu ve kansti vardır.

Ama eyerler diğerleri kadar güvenli değil. Bu yüzden biniciler de bir zırh kullanmalıdır.

Bir terbiye eyerine ihtiyacım var mı?

Pozisyon için işaretlendiğinizi düşünüyorsanız bir terbiye eyer kullanabilirsiniz. Aksi takdirde, genel amaçlı bir eyer kullanabilirsiniz.

Eyer Bağlantısı

Hem sizin hem de atınız için doğru eyeri bulmak için farklı ölçümlere dikkat edilmelidir.

Her şeyden önce, binicinin satın almak istediği eyer türüne karar vermesi gerekir. O zaman at-omuzlarının uygun ölçümlerini almanız, sırt uzunluğu, vb.Atın vücut yapısını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Withers Nasıl Ölçülür:

Atınızın solmasını ölçmek için bir tel, kağıt veya karton ve bir işaretleyiciye ihtiyacınız olacaktır.

Aletlere sahip olduğunuzda, teli atın solgunlarının üzerinden bükün. Kabloyu 2 “atın omuz bıçağının arkasına yatırın ve bükün, cildinize karşı omuzların üzerine gelecek şekilde bükün.

Bundan sonra, teli çıkarın ve teli kağıdın üzerine koyun ve kablonun iç kısmının çevresinde izleyin.

İzledikten sonra, omuzlar için ölçüm alacaksınız. Ayrıca, gırtlak ölçümünü de verecektir. Her eyer belirli bir gırtlak boyutuyla gelir ve atınıza doğru uyan bir eyer bulmanıza yardımcı olacaktır.

Geri Uzunluk Ölçün:

Eyer atın sırtına mükemmel gelmelidir. Eyerler genellikle atların çoğuna uyacak şekilde yapılır.

Ancak atın daha kısa sırtına sahipse, özel bir eyer gerektirebilir. Bu durumda, omuzlarından son kaburga kemiğine kadar ölçün.

Sırt ölçümlerinden daha kısa olan eyerler de sığacaktır.

Sadece sırtının çok uzun olmadığından emin olun. Aksi takdirde, atınız için sıkıntı ve rahatsızlığa neden olur.

Atın Vücut Yapısı:

İhtiyacınız olan gırtlak büyüklüğünü belirlemek için atın solmayan ölçümlerini ve vücut yapısını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Farklı boyutlardaki guletler, farklı at vücut tipleri için tasarlanmıştır. Örneğin, Pony gullet boyutu için 5 “- 5.5”, dar Build 6 “, ortalama Build 6.5”, Geniş Build 7 “ve Taslak at için 8” dir.

Sürücü için Sele Boyutu

İlk başta, sürüş tarzına karar verin ve sonra kendinizi ölçmeniz gerekir.

Bunun bir yolu kilonuzu ölçmektir. Vücut ağırlığınıza göre doğru eyer boyutunu bulmak için diyagramlar vardır. Sele boyutunu bacak uzunluğunu ölçerek de bulabilirsiniz. Kalça ekleminizden dizinize kadar ölçüm yapmaya başlayın. Ardından mevcut diyagramlarla eşleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments