1
Weather Underground

wunderground.com
Hava durumunun bugün nasıl olacağını merak ediyorsanız, Weather Underground size BBC veya Met Office'ten alacağınızdan çok daha kapsamlı ve doğru bir cevap verir.

Bir sonraki saat, gün veya 10 gün için sıcaklık, rüzgar hızı, genel görünüm ve koşulların dünden nasıl karşılaştırıldığı gibi temel bilgilerden sitenize konum bilginizi bildirin; radar ve uydu haritaları, yağış, hava kalitesi ve polen detayları, takvim görünümü ve hatta aydınlanan Ay'ın yüzdesi de dahil olmak üzere astronomik veriler. Site, veri kaynağı aldığı tüm yerel hava istasyonlarını listeler ve bunları WunderMap'inde keşfetmenizi sağlar. Sadece ayar çarkı üzerinden Fahrenheit'i Celsius olarak değiştirmeyi unutmayın.
2 Windy

windy.com
Diğer rüzgar tutkunları için kendinden itiraf edilen bir rüzgar sevgilisi tarafından oluşturulan Windy, dünyadaki mevcut hava koşullarını ve önümüzdeki 10 gün için bir tahmin gösteren renkli bir animasyon haritasıdır. Bu özellikle heyecan verici gelmeyebilir, ancak sunum, kaygan, sade bir tasarıma ve rüzgar odağını tamamlayacak bazı parlak özelliklere sahip, mükemmel.

Bunlar arasında yağmur ve gök gürültüsü katmanları, sıcaklık, bulutlar, dalgalar, hava kalitesi ve çok daha fazlası, bir kasırga izleyici, uydu görüntüleri, hava durumu izleyicileri için bir rota planlayıcı, entegre web kameraları ve Windy'nin verilerinin GIF'lerini ve videolarını oluşturma ve paylaşma yeteneği dahil. Kullanmak da bir esinti!
3 Dark Sky

darksky.net
Dark Sky, gezinmesi kolay bir hava durumu sitesidir ve ayrıntılı, doğru verilerden oluşan bir sel sağlar, ardından yüzeyinizi yağmalamanız veya peşinde olduğunuz tahmin seviyesine bağlı olarak derin dalış yapmanıza olanak tanır.

Kısa bir genel bakış, istatistik yelpazesi ve günün hava durumuna ilişkin açık bir dökümün yanı sıra, site bir saat ve tarih seçmenize ve görsel yağış tahminlerini, UV endeksini, rüzgâr hızlarını, bulutu görüntülemenizi sağlayan parlak 2D ve 3D haritalar sunar. Kapağı, sıcaklık hissi ve daha fazlası.

Bir gün tıklandığında zaman çizelgesi grafiklerine çizilen veri kütlesi sunulur ve hem geçmişte hem de gelecekte hava koşullarını gösteren harika bir Zaman Makinesi özelliği vardır. Dark Sky ayrıca Android ve iOS için mükemmel uygulamalar sunuyor ve hatta akıllı saatlerde çalışıyor.
4 Severe Weather

Küresel sıcaklıkların tırmanması, giderek daha sık su baskını ve çalı ve orman yangınlarında endişe verici bir artışla şiddetli hava hızla hava durumuna dönüşüyor ve bu site en son olayların ayrıntılı raporlarını ve analizlerini sağlıyor. Ziyaretçileri “şiddetli hava durumunu olduğu gibi takip etmeye davet etmek.

Herhangi bir yer. İstediğiniz zaman ", günde birkaç kez güncellenir ve bilgilerini, sık sık endişe verici olsa da, grafikler, uydu görüntüleri ve haritalar ile büyüleyici bir şekilde gösterir. Sitenin bazı bölümleri bir süredir güncellenmemiş olsa da, sosyal medya beslemeleri şiddetli hava durumu haberleri ve tartışmalarının yanı sıra takipçileri tarafından sunulan çarpıcı fotoğraflar ve videolar ve haftalık bir fotoğraf yarışması ile vızıldamaktadır.
4 UK Snow Map

uksnowmap.com
Şimdiye kadar, bu kış beyazdan daha ıslaktı, ancak İngiltere'nin birçok bölgesinde kar tahmini ile bu site size nereye düştüğünü söyleyebilir.

İnsanların “kar yağıyor!” İlan eden sosyal medyaya acele etmeleri için sadece birkaç düşen pul alması gerçeğine dayanarak, site Twitter kullanıcılarından konumlarıyla #uksnow hashtagini ve tweet'lerinde 10 üzerinden bir kar puanı eklemelerini istiyor. , böylece bilgileri canlı bir harita üzerinde çizebilir.

10. yılına girerken, İngiltere Kar Haritası, özellikle birçok katılımcı kar fotoğraflarını ve videolarını paylaştığı için, standart hava raporlarından daha kişisel - ve genellikle daha doğru - basit ama kullanışlı bir fikirdir.