Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Hayvanlar Köpek Sahibi Olmanın Yararları

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar yapılmıştır. Bunlar bir köpeğe sahip olmanın ve sevmenin faydalarından bazılarıdır.

Dokunulmazlıkları Geliştirin

Köpekleri olan insanlar evde bu evcil hayvanları olmayan insanlar kadar sık ​​hastalanmazlar. Köpeklerin mikropları vardır ve eve çeşitli bakteriler karışır. Bu, bir kişinin bağışıklıklarını geliştirmesine ve vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olacaktır. Bağışıklık sistemi, bir kişinin sağlıklı kalmasına izin verecek şekilde uyanık ve aktif olacaktır. Bir köpekle yaşayan çocuklar bile daha az hastalanırlar.

Alerjiye Dayanıklı

Bir kişinin zaten alerjisi varsa, köpek kepeği onları daha da kötüleştirebilir. Bir kişinin bir köpeğe sahip alerjisi yoksa, alerjiye yakalanma olasılığını azaltabilir. Bir köpekle büyüyen çocukların alerji koşulları ve sorunları olma olasılığı daha düşüktür. Bu, bebek doğmadan önce bile olabilir. Evde köpekleri olan hamile kadınlar, bebeklerinin bağışıklık geliştirmesine yardımcı oluyordu. Bebekler doğduğunda astım, yaygın alerji ve hatta egzama gelişme riski azaldı.

Egzersiz yapmak

Köpeklerin egzersize ihtiyacı vardır ve bu da sahiplerine yardımcı olabilir. Köpeklerin yürümesi ve oynaması gerekir. Köpeği yürümek günde en az 30 dakika sürmelidir. Buna ek olarak, köpekle oynaması, bir kişinin daha aktif olmasına yardımcı olabilir. Bu, bir kişinin egzersiz yapmasına ve bazı hastalık risklerini azaltmasına izin verecektir.

Geliştirilmiş Ruh Hali

Köpek sahibi olan kişilerin depresyon gibi durumlardan muzdarip olma olasılığı daha düşüktür. Depresyon tanısı konan insanlar bile bir evcil hayvan sahibi olmaktan yararlanabilir. Bir köpeğe bakmak, bir kişinin aktif olmasını ve bir günlük rutin formunu geliştirmesini gerektirir. Köpek hakkında konuşurken, insanların başkalarıyla olumlu etkileşimleri olma olasılığı daha yüksektir. Köpekler de sevgi dolu ve sahiplerini mutlu etmek istiyorlar. Sahiplerinin üzgün olduğunu düşünürlerse sarılma yapmaya başlayabilirler. Bir evcil hayvana sahip olmanın beyinde mutlu olmaktan sorumlu oksitosin düzeylerini arttırdığı gösterilmiştir.

Sosyal etkileşimler

Bir köpeğe sahip olmanın arkadaşlıklar ve sosyal etkileşimler geliştirmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bir köpek konuşmaya yol açabilir ve köpek sahiplerinin bağlanabileceği birçok çevrimiçi grup vardır. Köpek sahipleri köpeklerinin bakımı için birbirleriyle etkileşime girerler ve süreçte arkadaşlıklar geliştirebilirler.

Sağlık Yardımı

Köpekler insan vücudunda insanların bilmediği şeyleri tespit edebilir. Köpeklerin erken kanser belirtilerini tespit edebildiği olaylar olmuştur. Köpeğin sahibinin üzerinde bir köstebek koklamaya veya yalamaya devam ettiği birçok tıbbi hikaye var. Sonunda bu check-out yapan sahipleri erken kanser belirtileri buldular. Köpekler insanlarının hasta olup olmadığını söyleyebilir.

Empatiyi Öğrenin

Araştırmalar, evcil hayvanları olan insanların daha şefkatli olduğunu göstermiştir. Köpekler ayrıca duyguları düzenlemeye yardımcı olabilir ve hatta çocuklara duygularını kontrol etmeyi öğretir. İnsanlar başkalarına nasıl merhamet edeceğini ve diğer hayvanlar da dahil olmak üzere başkalarına karşı olumlu bir tutum sergileyeceklerini öğreneceklerdir.

Bunlar bir köpeğe sahip olmanın bazı faydalarıdır. Bir köpek bir kişinin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir ve iyi bir şirkettir. Tüm bu faydalarla, bir kişi yerel hayvan barınağına gitmeli ve eve yeni bir en iyi arkadaşını götürmelidir.

Sonuç olarak, bir köpeğe sahip olmak bir kişinin aktif kalmasına yardımcı olabilir. Merhamet sahibi olmayı öğrenecekler ve iyi bir refakatçiye sahip olacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments