Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Hayvanlar Kuşunuzu mutlu ve sağlıklı tutmaya yönelik ipuçları

Kuşunuzu mutlu ve sağlıklı tutmaya yönelik ipuçları

Aslında kuş evcil hayvan sahibi olan kızım ve kuşlarını mutlu ve sağlıklı tutmak için harika bir iş çıkarıyor. Arkasında gerçek bir bilim yok, ancak aşağıdaki noktaların kuşları mutlu ve güvenli bir yerde tuttuğunu biliyor. Bunu biliyoruz çünkü kuşlar iyi ruhlar içinde, tüyler güçlü ve renkli, diyet stabil, yeterince büyük konaklama ve bol miktarda egzersiz yapıyorlar.

Evde iki Yeşil Yanak Konisi var, isimleri şimdi 2 yaşında George ve yaklaşık 1 yaşında Willow. Çok eğlenceli ve sevecen erkek ve dişi bağlı bir çift. Ayrıca merhaba ve insanların isimlerini söyleyebiliyorlar. Yüksek olma eğilimindedirler ve diyetleri peletler ve meyvelerden (meyve kuru olabilir) tohum ve fındıktan oluşur.

Vikipedi göre, bir muhabbet kuşu olan Yeşil Yanak Conure hakkında bazı gerçekler. Yeşil yanaklı conure (Pyrrhura molinae), Yeni Dünya papağan alt ailesi Arinae’nin uzun kuyruklu bir grubunun bir parçası olan Pyrrhura cinsinin küçük bir papağanıdır. Bu tür papağanlara genellikle kuşçulukta bir conure denir. Güney Amerika ormanlarına özgüdür.

Kuşlarla zaman geçiriyoruz ve bu onları neredeyse ailenin üyeleri gibi mutlu ediyor gibi görünüyor. Bu iki kuş doğumdan beri bizimle birlikte olmasına rağmen, bağlanma ve sosyalleşme çok önemli bir unsur gibi görünüyor. Bir dereceye kadar bu kuşlar egzotiktir ve düzenli olarak ele alınır. Psikolojik ve duygusal refahlarını ihmal etmek, tüy toplama gibi her türlü yıkıcı davranışa yol açabilir. Bu olmaz, günde en az bir iki saat olduğu gibi, tüylü arkadaşlarıyla sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için idare eder ve oynar. Bu onları iyi ayarlanmış ve yaşam hakkında iyi hissetmelerini sağlar.

Taze, dengeli bir diyet kuşların sağlığı için çok önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, kuşlar iyi bir pelet, meyve tohumu ve fındık dengesine sahiptir. Taze gıdaları beslemek, kuşların uygun vitamin ve besinleri almasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onları yeni ve farklı şeylere maruz bırakır, bu da onları heyecanlı ve zihinsel olarak uyarır. Onlar da bol su var.

Biz onlarla 24 7 olamaz gibi onlar da oldukça iyi bir konaklama var. Biz aile uzakta iken yaşamak için rahat ve eğlenceli bir yer var emin yaptık. Bu, kuşun büyüklüğü ve türü için uygun kafesin seçilmesiyle başladı. Tüylü dostlarımızı meşgul etmek için kafesi bol miktarda zenginleştirmeyle (tünemiş, oyuncak ve diğer kafes aksesuarları) doldurdu. Kuşlar, aynı eski oyuncaklarla sıkıldıkları için ailedeki küçük çocuklara çok benziyorlar. Bu nedenle, büyük kafes ortamlarını yeterince uyarıcı tutmak için periyodik olarak değiştirilen çeşitli kafes zenginleştirmelerini topluyoruz.

Kuşlar aslında birkaç kelime söyleyebilir, ki bu eğlenceli, aslında kuşlar çok hızlı öğrendi çünkü kızımla bağ kuruyorlardı. Tüylü arkadaşlarımıza hileler öğretmek beyinleri için harika, ancak genel ilişkimiz için de harika. Eğitim seansları kısa, eğlenceli ve tutarlıydı ve çok hızlı beklemiyorduk, ancak kademeli bir ilerleme oldu. Biraz sabır ve pratikle kuşlarımız arkadaşlarımızı ve ailemizi hemen eğlendiriyorlardı!

Kuşlar, hepimiz gibi, egzersize ihtiyacımız var! Vahşi doğada, kuşlar uçar, yem yapar ve yırtıcıları aramaya devam eder. Bu günlük ihtiyaçlar bol miktarda egzersiz sağlar. Ancak, esaret altındaki kuşların bu fırsatları yoktur. Sonuç olarak, kuşlarımıza yeterli fiziksel egzersiz sağlamak için uyumlu bir çaba gösterdik. Onlara fiziksel olarak zorlayıcı oyuncaklar (örneğin halatlar ve merdivenler) sağlamak, oyun oynamak, kafesin dışında bolca oyun süresi sağlamak ve kuşların püf noktalarını öğretmek, George ve Willow’un çok önemli olan fiziksel uyarımı almasını sağlamak için tüm yollar onların iyiliği için.

Hayatınızda özel bir kuş varsa, sizden duymak harika olurdu. Onu nasıl sağlıklı ve mutlu tutarsın? Bize yorum kısmında anlatın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments