** Bunun YALNIZCA satın alınmış bir SUSE sürümü için tasarlandığını ve korsan yazılım eyleminde kimsenin kullanması için tasarlanmadığını unutmayın. Bunun için beni dövmeyin, ancak Ek yazılım ve donanım (MagicISO) ve oluşturulacak büyük dosyayı işlemek için NTFS dosya sistemine sahip bir Windows sürümünü çalıştıran bir bilgisayar gerekir. Linux kullanırdık ama bunu yapacak araçları bu kadar kolay bulamadık. Her zaman korsanlıkla ilgili tartışmalar vardır. Buna göz yummuyoruz. Bu yöntemi, birçok farklı türde yasal CD'yi TEK DVD'de birleştirmek için kullandık. Bu şekilde, orijinal kopyalarımı çoklu CD formatında güvenli ve sağlam tutabiliriz, çizilme veya hasar konusunda endişelenmeyiz ve bizim gibi çok sayıda CD kullanırsanız çok kullanışlıdır.

1.) Windows PC'de ISO görüntüsünü tutmak için bir klasör oluşturun.

2.) Oluşturduğunuz klasörde ayarlanan Suse 9.2'nin İlk CD'sinin bir ISO görüntüsünü oluşturun. Bir nrg görüntüsü oluşturmak için Nero kullandım ve bunu MagicISO kullanarak dönüştürdüm. MagicISO ayrıca araçlar menüsünden CD / DVD Görüntüsü seçilerek bir görüntü oluşturabilir.

3.) Daha sonra MagicISO ile oluşturduğunuz Görüntüyü açın, burada görüntü dosyasının dahili dizin yapısını görebileceksiniz. Ondan dosya çıkarabilir veya dosyalar / klasörler ekleyebilirsiniz. Şu şekilde görünmelidir:

SU920.001
+ Boot
+ Docu
+ Dosutils
Media.1
+ Suse

4.) 2 numaralı CD'yi sürücüye yerleştirin ve MagicISO'nun alt tarayıcı bölmesini kullanarak açın. Sağ alt bölmede diskteki HER ŞEYİ seçin. Bu seçimi, "SU920.001" olarak etiketlendiği sol üstteki görüntü dizini penceresinin en üstüne sürükleyin ve oraya bırakın. Birkaç dosyanın üzerine yazılması hakkında soru soracaktır “lisans, kopyalama, vb. Hepsine evet yanıtı verir.

5.) CD # 2'nin içeriği CD # 1 görüntüsüne eklendikten sonra, dosyayı seçin ve görüntüyü kaydedin. Bu adım tamamlanana kadar 2 numaralı CD'yi sürücüde bırakmanız gerekir. Kaydetmenin yavaş bir makinede 10 dakika sürebileceğini unutmayın.

6.) Kalan 3 CD'nin her biri için 4. ve 5. adımları tekrarlayın. CD'nin her bir içeriğini ekledikten sonra kaydetmeyi unutmayın. Her zaman SU920.001 yazan dizin yapısının en üstüne sürüklediğinizden ve her CD'den sonra kaydettiğinizden emin olun.

7.) Bu adıma geldiğinizde MagicISO'da 3.240 MB olarak gösterilen bir görüntü dosyasına sahip olmalısınız, pencereler bu sayıyı explorer'da farklı şekilde gösterecektir. Dizinler, aşağıdaki genişlemeden yukarıdan aşağıya doğru okunmalıdır:

SU920.001 (Bu Birim Etiketidir), bundan sonra değiştireceğiz.
+ Boot
+ Docu
+ Dosutils
Media.1
Media.2
Media.3
Media.4
Media.5
+ Suse

8.) Sonra "SU920.001" yazan dizin yapısının üstünü seçin, sağ tıklayın ve SU920.DVD olarak yeniden adlandırın. Bu adımın önemli olduğundan bile emin değilim ama ben öyle yaptım. Şimdi şöyle görünmelidir:

SU920.DVD
+ Boot
+ Docu
+ Dosutils
Media.1
Media.2
Media.3
Media.4
Media.5
+ Suse

9.) Yalnızca bir sorun kaldı, MD5SUM dosyaları karışık durumda çünkü görüntü dosyasında sahip olduğunuz tek dosyalar son CD'nin MD5SUM'ları. Bu dosyalar, dizin içeriklerinin bir dosya listesine ve her dosya için MD5SUM'ların her birine sahip olan düz metin dosyalarıdır. Suse dizini altındaki i586, i686, noarch ve kurulum dizinlerinde bulunurlar.

SU920.DVD
+ Önyükleme
+ Docu
+ Dosutils
Media.1
Media.2
Media.3
Media.4
Media.5
+ Suse
I586
I686
Noarch
+ Setup

10.) "Kurulum" dizini MD5SUM dosyasıyla uğraşmamıza gerek yok, yine de CD # 1'den orijinaldir ve sadece bir md5sum dosyası listelenmelidir, diğer CD'lerin hiçbirinde bu dizine sahip değildir.

11.) Windows PC'deki i586, i686, noarch dizinlerinin her biri için geçici bir dizin oluşturun, CD # 1'i sürücüye takın ve MD5SUM dosyalarını CD'den ilgili geçici sabit disk klasörlerine kopyalayın.

12.) Daha sonra, diğer CD'lerin her birini (2, 3, 4 ve son olarak 5) birer birer yerleştirin ve uygun MD5SUM metnini, CD # 1'den MD5SUM dosyalarının altına ekleyin. BİR DOSYA UZATMA VERİN! Windows bunu "MD5SUM.txt" olarak atamak isteyebilir, tırnak işaretleri olmadan "MD5SUM" olmalıdır.

13.) MD5SUM dosyalarının tümü, her bir i586, i686, noarch dizini için bir düz metin dosyası halinde birleştirildiğinde, bu dosyaların her birini ilgili dizinlerine kopyalamak ve görüntünün içindeki mevcut MD5SUM dosyasının üzerine yazmak için MagicISO'yu kullanırız ve ISO görüntüsünü yeniden kaydedin. Görüntü dosyası tamamlandı ve yazmaya hazır.

14.) Son adım, en sevdiğiniz DVD yazma yazılımını kullanmak ve görüntüyü seçtiğiniz boş bir + veya - DVD'ye yazmaktır. Kalite için DVD yazma için her zaman yavaş bir hız kullanırım. İyi bir yazdırma yaptığınızdan emin olana kadar görüntü dosyasını kaydedin.

Hep birlikte ISO görüntüsünü oluşturmak tamamlanması yaklaşık bir buçuk saat ve yanması da yarım saat sürdü. Ayrıca zamandan kazanmak için MagicISO ile anında DVD'ye yazabilirsiniz.