Adım 1: BartPE'yi Hazırlama:

İlk olarak, önyükleme için kullanacağımız USB sürücüsünü hazırlayacağız. Bu, süreçteki en büyük adımdır, ancak izlemesi kimse için zor olmamalıdır. İşlevsel bir Windows sistemi gerektirir.

1. BartPE oluşturucuyu http://www.nu2.nu/pebuilder/ adresinden indirin
  2. BartPE'yi yükleyin. C: \ pebuilder'a yüklediğinizi varsayacağız.
  3. PE Builder'ı Başlat Menüsünden başlatın. SP3 içeren Windows XP kurulum dosyalarınızın konumuna "Kaynak:" üzerine gelin.
  4. "Çıktı:" nın "BartPE" olarak ayarlandığından emin olun.
  5. "Medya çıkışı" nı "ISO görüntüsü oluştur" ve dosya adını "c: \ pebuilder \ pebuilder.iso" olarak ayarlayın.
  6. "Oluştur" a basın.
  7. Oluşturma işlemi tamamlandığında, "c: \ pebuilder \ pebuilder.iso" görüntü dosyası düzgün şekilde oluşturulmalıdır.

Adım 2: XP Önyüklenebilir USB Sürücü Oluşturun :

1. GBurner'ı başlatın (v3.0 veya daha yeni bir sürüm, buradan indirin ).
  2. Önyüklemeyi düşündüğünüz USB sürücüsünü takın.
  3. Proje listesindeki "Kopyala> USB Yaz" simgesine tıklayın.
  4. Proje penceresinde bir " USB Yaz " projesi açılır. Windows Vista veya Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız, devam etmek için UAC iletişim kutusunu onaylamanız gerekir.
  5. Windows XP'nin iso dosyasını açmak için "Gözat ..." düğmesini tıklayın.
  6. Bilgisayara birden fazla USB sürücüsü bağlıysa "Hedef USB Sürücü" listesinden doğru USB sürücüsünü seçin.
  7. Uygun yazma yöntemini seçin. "Otomatik" önerilir.
  8. Önyüklenebilir USB sürücü oluşturmaya başlamak için "Tamam" düğmesine tıklayın.
  9. Tamamlandığında, Windows XP kurulum dosyalarını USB sürücüsüne kopyalayın. Lütfen yalnızca i386 klasörüne ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Yukarıdaki işlemde herhangi bir hata oluşmadıysa, artık Windows xp'yi USB sürücüsünden kurmaya hazır olmalısınız !

Adım 3: BIOS'u Yapılandırma:

Şimdi yeniden başlatmalı ve USB'den önyüklemek için BIOS yapılandırmasına girmelisiniz. Bunu sistemden sisteme çılgınca yapmak için talimatlar, ancak genellikle aşağıdakileri içerir:

1. Sistemi yeniden başlatın.
  2. Önyükleme sırasında (Windows yüklenmeye başlamadan önce), F1, F2, Sil veya Escape gibi bir şeye basarak BIOS yapılandırma ekranına girin. Kısayol tuşu talimatları genellikle ekranda verilir.
  3. Önyükleme aygıtlarınızı içeren bölüme gidin.
  4. USB sürücünüz takılıyken, USB sürücü listelenmelidir. Değilse, sisteminiz USB'den önyüklemeyi desteklemiyor olabilir. Desteklendiğini varsayarak (neredeyse tüm modern donanımlarda olduğu gibi), USB sürücünüzü birincil önyükleme aygıtına yükseltin.
  5. Tüm değişiklikleri kaydederek BIOS yapılandırmasından çıkın.

Adım 4: BartPE'ye Başlatma:

BIOS'unuzu doğru şekilde yapılandırdığınızı ve USB sürücünüzün önyüklemeyi desteklediğini varsayarsak, BartPE şimdi yüklenmelidir. USB sürücünüzün hızına bağlı olarak bu biraz zaman alabilir.

Çalışmıyorsa, bir sahne oluşturmadan önce aşağıdakileri iki kez kontrol edin:

1. BIOS'unuz USB cihazından önyükleme için doğru şekilde yapılandırılmış mı? (USB cihazı listeleniyor ve en yüksek önceliğe sahip mi?)
  2. Birinci adımda USB sürücüsünü doğru şekilde hazırladınız mı? (Prosedürü yeniden başlatın.)
  3. USB sürücünüz önyüklemeyi düzgün şekilde destekliyor mu? (Başka bir tane dene!)

Adım 5: Sabit Diski Hazırlama:

Sabit sürücünüzün doğru şekilde bölümlendiğinden ve biçimlendirildiğinden emin olmanız gerekir. Özellikle Linux veya başka bir işletim sisteminiz varsa, onu yeniden bölümlere ayırmanız ve biçimlendirmeniz gerekir. BartPE, disk bölümleme için DiskPart ve sürücünüzü biçimlendirmek için A43 Dosya Yöneticisi içerir.

Sabit sürücünüzün doğru bir şekilde kurulduğundan eminseniz (yani yalnızca Windows'u çalıştırmış, geçerli bir FAT veya NTFS bölümü içeriyorsa), o zaman zorluklardan kurtulabilir ve bu adımı atlayabilirsiniz.

Yeniden bölümlemek için (Bu prosedür, sabit sürücüdeki tüm verileri yok edecektir):

1. Git menüsünden DiskPart'a gidin.
  2. Sürücünüzü yeniden bölümlemek için gereken komutları girin. Örneğin, şunları deneyin: disk 0'ı seçin (ilk diski seçin), temizleyin (tüm sürücüyü temizler, esasen sıfırlayın), birincil bölüm oluşturun (tüm diskten tek bir bölüm oluşturur), atayın (bölümü bir sürücü atayın mektup), çık (DiskPart'tan çıkar).

Biçimlendirmek için (Bu prosedür, sabit sürücüdeki tüm verileri yok eder):

1. Git menüsünden, A43 Dosya Yöneticisine gidin.
  2. Hedef sürücüye sağ tıklayın (örn. C ve Biçimlendir'e tıklayın. Kendinden açıklamalı olmalı.

Adım 6: Windows XP Kurulumunu USB sürücüsünden başlatma:

Sürücünüz hazır olduğunda, şimdi birkaç özel parametre ile Windows XP kurulumunu başlatabilirsiniz. Dosyaların X: \ i386 konumunda mevcut olduğunu varsayalım.

Şimdi bir cihazı fişe takmak işe yaramayacak. BartPE'yi kullanırken tüm USB cihazlarının en baştan takılması gerektiğini unutmayın.

Aşağıdaki komutu çalıştırın:

1. X: \ i386 \ winnt32.exe / syspart: C: / tempdrive: C: / makelocalsource komutunu çalıştırın. C: 'yi Windows'u yüklemek istediğiniz sürücüyle değiştirin.
  2. Kuruluma devam edin. Yükleme birimini NTFS'ye dönüştürmeniz istendiğinde Hayır yanıtını verin. Kurulum programı hatalı bir şekilde USB sürücünüzün (FAT olarak biçimlendirilmiş) dönüştürülmesi gerektiğine inanıyor.

Kurulum programı daha sonra sessizce kapanacak ve bir şeylerin ters gittiğini düşünmenize neden olabilir. Yine de endişelenme.

Adım 7: Windows XP Kurulumuna Sabit diskten devam edin:

1. Sisteminizi yeniden başlatın.
  2. Son aşama sırasında USB sürücüsünü çıkarın.
  3. BIOS ayarlarınızı gerektiğinde yeniden sabit diskten önyüklemek için değiştirin.
  4. Artık Windows XP kurulumunu tamamlamaya devam edebilirsiniz.