Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Haber Sıcaklık kontrollü bir hazne nasıl çalışır?

Sıcaklık kontrollü bir hazne nasıl çalışır?

Sıcaklık Odası, bu değişikliklerin maddeler üzerindeki etkisini gözlemlemek ve incelemek için oda içindeki sıcaklığı ve nem endeksini yapay olarak kontrol eden bir odadır. Sıcaklık ve nem gibi çevresel koşulları kontrol etmek için kapalı bir alandır.

Sıcaklık kontrollü bir bölme, sıcaklığın test edilen malzeme üzerindeki etkilerini izlemek için bir bölmedir. Üretim, mühendislik, gıda işleme ve paketleme endüstrileri çevresel testler gerçekleştirir. İklim ile ilgili bu çevresel testler, ürünlerin çeşitli koşullardaki performansını belirlemek için basınç, sıcaklık, nem ve çevresel testlerdir.

Neden bir odayı test etmeniz gerekiyor?

Sıcaklık ve nem testi, dalgalanan ortam, yüksek sıcaklık ve farklı bağıl nem gibi ağır koşullar altında bileşenlerin davranışlarının belirlenmesine yardımcı olur.

Büyük ölçekli endüstrilerin sıcaklık zorlama sistemlerine sahip çeşitli bileşenler için bir test yapması zorunlu hale gelir ve böylece bir test odasına ihtiyaç duyulur.

Sıcaklık kontrollü bir hazne nasıl çalışır?

Sıcaklığı kontrol etmek için, oda iki işlevi yerine getirebilmelidir: ısıtma ve soğutma. Sıcaklığı test bölmesine eşit olarak dağıtabilmelidir.

Test bölmesi içindeki havanın dağılımı ile ilgili özel teknik hususlar, zaman içinde ve odanın boşluğu boyunca sıcaklık değerlerinde büyük bir homojenlik elde edilmesini mümkün kılar ve DUT’un tüm parçalarının ve yüzeylerinin aynı sıcaklığa maruz kalmasını sağlar.

Bir odanın mekanik soğutma sistemi, kompresör, kondenser, genleşme valfi ve evaporatör gibi aşağıdaki ana bileşenlere sahip bir kapalı devre sisteminden oluşur.

Soğutucu gazın sıkıştırılması ve daha sonra genleşmesi kullanılarak, işlem test bölmesini eşit şekilde soğutur. Gelişmiş hava besleme sistemi son derece homojen bir sıcaklık dağılımı sağlar. Hassas kontrol, aşım olmadan sabit sıcaklıkları garanti ederken, kontrol parametrelerini önceden yapılandırmak sıcaklığın hızlı ve hassas bir şekilde elde edilmesini sağlar. Opsiyonel yakın sıcaklık rutubet sensörü, optimum test sonuçları için kritik sensör konumunda sıcaklık kontrolünü mümkün kılar. Pratik tutucu, sensörün hızlı ve hassas bir şekilde konumlanmasını sağlar.

Envisystech tarafından üretilen veya aynı zamanda çevre odaları olarak adlandırılan tüm bu sıcaklık test odaları, test ihtiyaçlarınız için mükemmel çalışır. Bu odalar, -70 C ila 180 C arasında değişen sıcaklıkları uyarmak için çeşitli standart boyut ve hacimlerde ve bileşenleri büyük boyutlu ürünlere test etmek için % 10 ila % 98 bağıl nemde mevcuttur.

Hem optik hem de temaslı ölçümler için garanti veren Envisystech sıcaklık odası üreticisi test sonuçları için güvenilirdir. Modüler konsept, bölmenin ihtiyaçlarınıza göre optimum şekilde uyarlanmasını sağlar. Geniş hazne hacmi, bileşen testi için ek test alanı alanı sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Köpeğinizin bakımının sizin ve köpeğiniz için iyi olmasının nedenleri

Bir köpek sahibi olmak harika ama diğer evcil hayvanlara sahip olmak gibi birçok sorumlulukla geliyor. Temel sorumluluk köpeği düzenli olarak tımar etmektir, bazı insanlar...

Eyer hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir binicinin bilmesi gereken ilk şey farklı yapışma parçalarıdır. At başlığı, çevresi, at yular, eyer pedleri ve en önemlisi eyere ihtiyaç duyarlar. At ve binicinin...

Evcil hayvan bakımı için en iyi uygulamalar

Evcil hayvan işinizin başarısı, sektörün en iyi uygulamalarına bağlıdır. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekir: Rezervasyon yaptırdınız mı? "Üzgünüm, nişanlandım" demenin nasıl ve ne zaman...

Köpek Sahibi Olmanın Yararları

İnsanlar köpeklerini seviyorlar ve harika yoldaşlar yapıyorlar. Köpek halkı tüylü arkadaşlarına sahip olmanın bir yararı olduğunu bilirken, bir köpeğe sahip olmanın faydalarını göstermek için araştırmalar...

Recent Comments